+48 799 770 878

Pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, tapicerki meblowej i samochodowej, sof, kanap i narożników, materacy | Pranie Posejdona

Światło UV - Jak pomoże w czyszczeniu?

12 lutego 2022
Przewodnik krok po kroku do usuwania zapachu kociego moczu z dywanu w domu

O świetle UV

 

Jak może nam pomóc światło UV podczas czyszczenia tapicerki, wykładzin i dywanów? Promieniowanie UV ma właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze - zabija wszelkiej maści drobnoustroje, ponadto pozwala nam znaleźć zabrudzenia pochodzenia organicznego takie jak mocz i krew. Czasami gołym okiem na materiale nie widać zabrudzeń organicznych, światło UV pomoże nam w zlokalizowaniu brudnej powierzchni, co przyczyni się do skuteczniejszego czyszczenia! 

 

Można też używać UV do szukania skorpionów 😁, ich skorupka świeci się podczas kontaktu z wiązkami światła UV. 

 

Na jakie kategorie dzielimy światło UV?

 

Dzielimy je na trzy kategorie w zależności od długości fali:

 

  • Ultrafiolet typu UV-A – długość fali: 315–380 nm,
  • Ultrafiolet typu UV-B – długość fali: 280–315 nm,
  • Ultrafiolet typu UV-C – długość fali: 100–280 nm

 

Najbardziej szkodliwy jest kontakt z wiązkami ultrafioletowymi UV-C, w naturalnych warunkach nie jesteśmy narażeni na działanie tego światła. Chroni nas przed nim warstwa ozonu w atmosferze, niestety z roku na rok jest ona w coraz gorszym stanie przez przemysłową działalność człowieka.

 

Jakie światło pomoże nam w dezynfekcji a jakie w szukaniu zabrudzeń?

 

UV-C - tym światłem najskuteczniej zabijemy wszelkie drobnoustroje. Trzeba pamiętać, że nieodpowiednie naświetlenie dezynfekowanej powierzchni może doprowadzić do mutacji drobnoustrojów, a nie ich zabicia! 

Naświetlanie powinno trwać od trzech do sześciu godzin, jeżeli chcesz zdezynfekować kanapę to pamiętaj, że trzeba ją zdezynfekować z każdej strony. W takiej sytuacji czas usuwania drobnoustrojów może wydłużyć się nawet do 24h.

 

Lampa, która pomoże Ci w dezynfekcji.

 

Lampa do dezynfekcji UV-C 20W akumulator Greenie - Powyżej przykładowa strona z produktem.

 

 

Do szukania zabrudzeń wystarczy nam latarka z wiązkami UV-A, jest to zdecydowanie tańsze narzędzie i można je dostać już za 40zł na allegro. Promieniowanie UV-A jest stosunkowo bezpieczne dla człowieka, występuje ono w promieniowaniu słonecznym i dociera do naszego naskórka, przenika przez niego, aż do skóry właściwej. Nadużywając UV-A i UV-B, chociażby po przez długie opalanie się możemy narazić swoją skórę na szybsze starzenie się a w najgorszej sytuacji promienie UV-A i UV-B mogą doprowadzić do nowotworu skóry.

 

Przykładowa lampka UV-A do szukania zabrudzeń organicznych

 

Masz pytania? Zadawaj je w komentarzu lub na czacie!

Silny oraz cieszący się popularnością prespray, zawierający enzymy proteolityczne do usuwania najtrudniejszych zabrudzeń białkowych.
Superwydajny, najtańszy w użyciu detergent na rynku. Doskonały do profesjonalnego czyszczenia dywanów i wykładzin.
Silnie skoncentrowany i wysoce skuteczny środek czyszczący i dezodoryzujący. Może być stosowany jako prespray,

Wszystkie informację dotyczące ochrony danych osobowych przetwarzanych w ramach kontaktu z nami, w tym za pomocą niniejszego formularza znajdziesz w zakładce. Polityka prywatności Wskazaliśmy tam między innymi, że administratorem danych jest Fundacja Firma Dla Każdego z siedzibą w Warszawie ul. Lwowska 5/15, 00-660 Warszawa., NIP: 52 52 625 624.

Pobierając e-booka wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanego adresu email dla celów informacyjnych, marketingowych oraz komunikacji.

Pobierz za darmo ebook

 

"Jak skutecznie czyścić tapicerkę meblową metodą prania ekstrakcynego?"

 
E-mail
Imię
Jak chcesz użyć swojej widzy?
Pobierz
Pobierz
Zapisałeś się — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie
wymagane pola!

KONTAKT

INFORMACJE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

jakosc@pranieposejdona.pl

jakosc@pranieposejdona.pl

zaloguj

regulamin

polityka prywatności

+48 799 770 878

kontakt@pranieposejdona.pl