+48 799 770 878

Pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, tapicerki meblowej i samochodowej, sof, kanap i narożników, materacy | Pranie Posejdona

Możliwe jest usunięcie wszystkich plam?

04 marca 2022
Przewodnik krok po kroku do usuwania zapachu kociego moczu z dywanu w domu

Plamy są różnymi zanieczyszczeniami, najczęściej są one spowodowane jedzeniem, innymi substancjami organicznymi, markerami... takie plamy da się usunąć o ile nie doszło do zmiany właściwości materiału, to znaczy zmiany barwy tkaniny.

 

Sytuacje krytyczne, w których nie można usunąć "zabrudzeń", to na przykład przebarwienie od słońca, taka sytuacje występuje, gdy jedna część kanapy stoi przy oknie a druga ze słońcem nie ma nigdy kontaktu. 

 

Kolejną sytuacją jest przebarwienie barwnikiem do ubrań, ubrania barwione są silnymi barwnikami, które zostawiają swój ślad na materiale permanentnie. Najczęściej taką sytuacje powodują dżinsy.

 

Niektóre zniszczenia materiału na pierwszy rzut oka wydają się plamami, w rzeczywistości mogą być to uszkodzenia spowodowane substancjami o wysokim pH lub bardzo niskim pH.

 

Plamy w zdecydowanej większości da się usunąć, przebarwień i zniszczeń niestety nie można usunąć. Poniżej podaje Ci listę rodzajów zabrudzeń, które najczęściej da się usunąć.

 

Atrament, marker, tusz, barwnik spożywczy, cacao, dżem, jajka, ketchup, krem 

kosmetyczny, leki, trawa, tłuste jedzenie, kał, bejca, farba olejna, klej, pleśń, farba (na bazie wody), lakier do paznokci, olej silnikowy, pasta do butów, make-up, smoła/asfalt, smar, szminka, wosk, cola, kawa bezkofeinowa, kawa, sok owocowy, sos, wino, sos pomidorowy, herbata, drink, koktajl, lody, musztarda.

 

Jakaś substancja nie została wymieniona? Zadaj pytanie w komentarzu lub na czacie a udzielimy odpowiedzi na Twoje pytanie.

Silny oraz cieszący się popularnością prespray, zawierający enzymy proteolityczne do usuwania najtrudniejszych zabrudzeń białkowych.
Superwydajny, najtańszy w użyciu detergent na rynku. Doskonały do profesjonalnego czyszczenia dywanów i wykładzin.
Silnie skoncentrowany i wysoce skuteczny środek czyszczący i dezodoryzujący. Może być stosowany jako prespray,

Wszystkie informację dotyczące ochrony danych osobowych przetwarzanych w ramach kontaktu z nami, w tym za pomocą niniejszego formularza znajdziesz w zakładce. Polityka prywatności Wskazaliśmy tam między innymi, że administratorem danych jest Fundacja Firma Dla Każdego z siedzibą w Warszawie ul. Lwowska 5/15, 00-660 Warszawa., NIP: 52 52 625 624.

Pobierając e-booka wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanego adresu email dla celów informacyjnych, marketingowych oraz komunikacji.

Pobierz za darmo ebook

 

"Jak skutecznie czyścić tapicerkę meblową metodą prania ekstrakcynego?"

 
E-mail
Imię
Jak chcesz użyć swojej widzy?
Pobierz
Pobierz
Zapisałeś się — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie
wymagane pola!

KONTAKT

INFORMACJE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

jakosc@pranieposejdona.pl

jakosc@pranieposejdona.pl

zaloguj

regulamin

polityka prywatności

+48 799 770 878

kontakt@pranieposejdona.pl