kontakt@pranieposejdona.pl

+48 799 770 878

polityka prywatności

regulamin

zaloguj

jakosc@pranieposejdona.pl

jakosc@pranieposejdona.pl

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

INFORMACJE

KONTAKT

Silny oraz cieszący się popularnością prespray, zawierający enzymy proteolityczne do usuwania najtrudniejszych zabrudzeń białkowych.
Superwydajny, najtańszy w użyciu detergent na rynku. Doskonały do profesjonalnego czyszczenia dywanów i wykładzin.
Silnie skoncentrowany i wysoce skuteczny środek czyszczący i dezodoryzujący. Może być stosowany jako prespray,

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanego adresu e-mail dla celów informacyjnych, marketingowych oraz komunikacji związanej z użytkowaniem bloga www.pranieposejdona.pl.

Wyślij
Wyślij
Zapisałeś się — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zapisz się na newsletter i dołącz do grona najlepiej poinformowanych czytelników bloga PraniePosejdona.pl :)

 

A więc chcesz się dowiedzieć jak wyczyścić prawidłowo tapicerkę meblową? Jedni robią to jakoś inni jeszcze inaczej. Wiedza przekazana poniżej jest oparta na latach pracy przy czyszczeniu oraz wytycznych PIGCu (Polska Izba Gospodarcza Czystości).

 

Pierwszym elementem jest odkurzanie na sucho, jest to ważne, ponieważ kurz i piach nie rozpuszczają się w wodzie, a gdy dostaną wilgoci mocniej trzymają się materiału, nie pomijaj tego kroku nawet, gdy względnie mebel jest czysty!

 

Zabezpiecz podłogę ręcznikami bądź foliami tak, aby prespray nanoszony na mebel nie rozprysł się po podłodze, chemia zawarta w presprayu często po wyschnięciu zostawia białe, ciężkie do zmycia smugi na powierzchni podłogi. Odsuń od ściany prany obiekt na co najmniej jeden metr, w tym przypadku po to by mieć dostęp do każdego punktu materiału oraz, aby przypadkiem nie prysnąć na ścianę przygotowanym roztworem.

 

W zależności od rodzaju zabrudzenia dobieramy chemie i tworzymy roztwór, który pomoże nam wytrącić brud z materiału! Po zaaplikowaniu presprayu wcieramy go szczotką, mocniej w bardziej zabrudzonych miejscach, czekamy około dziesięć minut i zaczynamy pranie ekstrakcyjne. Pamiętaj, że w przypadku elementów plastikowych/drewnianych może zajść taka sama reakcja jak pomiędzy roztworem a powierzchnią, dlatego odrazy po spryskaniu przetrzyj na mebel na mokro.  Gdy zostanie jeszcze jakaś plama, użyj odplamiacza, który reaguje z danym rodzajem zabrudzenia i użyj ponownie odkurzacza piorącego.

 

Na końcu pozostało nam wysuszyć mebel, w tym wypadku możemy użyć takich urządzeń jak Dri-Pod lub Karcher AB. Wysuszony materiał można przeznaczyć do ponownego użytku!

 

Środki chemiczne należy dobierać na podstawie dwóch głównych zmiennych jakimi są rodzaj zabrudzenia oraz rodzaj materiału.

 

 

 

29 listopada 2021

Jak prawidłowo wyczyścić tapicerkę meblową?

Pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, tapicerki meblowej i samochodowej, sof, kanap i narożników, materacy | Pranie Posejdona

+48 799 770 878