+48 799 770 878

Pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, tapicerki meblowej i samochodowej, sof, kanap i narożników, materacy | Pranie Posejdona

Jak prawidłowo wyczyścić tapicerkę meblową?

29 listopada 2021
Proces prania wykładzin biurowych Pranie Posejdona - etapy czyszczenia

A więc chcesz się dowiedzieć jak wyczyścić prawidłowo tapicerkę meblową? Jedni robią to jakoś inni jeszcze inaczej. Wiedza przekazana poniżej jest oparta na latach pracy przy czyszczeniu oraz wytycznych PIGCu (Polska Izba Gospodarcza Czystości).

 

Pierwszym elementem jest odkurzanie na sucho, jest to ważne, ponieważ kurz i piach nie rozpuszczają się w wodzie, a gdy dostaną wilgoci mocniej trzymają się materiału, nie pomijaj tego kroku nawet, gdy mebel jest względnie czysty!

 

Zabezpiecz podłogę ręcznikami bądź foliami tak, aby prespray nanoszony na mebel nie rozprysł się po podłodze, chemia zawarta w presprayu często po wyschnięciu zostawia białe, ciężkie do zmycia smugi na powierzchni podłogi. Odsuń od ściany prany obiekt na co najmniej jeden metr, w tym przypadku po to by mieć dostęp do każdego punktu materiału oraz, aby przypadkiem nie prysnąć na ścianę przygotowanym roztworem.

 

W zależności od rodzaju zabrudzenia dobieramy chemie i tworzymy roztwór, który pomoże nam wytrącić brud z materiału! Po zaaplikowaniu presprayu wcieramy go szczotką, my robimy to narzędziem firmy K2 mocniej w bardziej zabrudzonych miejscach, czekamy około dziesięć minut i zaczynamy pranie ekstrakcyjne. Pamiętaj, że w przypadku elementów plastikowych/drewnianych może zajść taka sama reakcja jak w przypadku podłogi, dlatego od razu po spryskaniu przetrzyj mebel na mokro.  Gdy po praniu zostanie jeszcze jakaś plama na materiale, użyj odplamiacza, który reaguje z danym rodzajem zabrudzenia i ponownie przepierz.

 

Na końcu pozostało nam osuszyć tapicerkę, w tym wypadku możemy użyć takich urządzeń jak Dri-Pod lub Karcher AB.

 

Środki chemiczne należy dobierać na podstawie dwóch głównych zmiennych jakimi są rodzaj zabrudzenia oraz rodzaj materiału.

 

 

 

Silny oraz cieszący się popularnością prespray, zawierający enzymy proteolityczne do usuwania najtrudniejszych zabrudzeń białkowych.
Superwydajny, najtańszy w użyciu detergent na rynku. Doskonały do profesjonalnego czyszczenia dywanów i wykładzin.
Silnie skoncentrowany i wysoce skuteczny środek czyszczący i dezodoryzujący. Może być stosowany jako prespray,

Wszystkie informację dotyczące ochrony danych osobowych przetwarzanych w ramach kontaktu z nami, w tym za pomocą niniejszego formularza znajdziesz w zakładce. Polityka prywatności Wskazaliśmy tam między innymi, że administratorem danych jest Fundacja Firma Dla Każdego z siedzibą w Warszawie ul. Lwowska 5/15, 00-660 Warszawa., NIP: 52 52 625 624.

Pobierając e-booka wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanego adresu email dla celów informacyjnych, marketingowych oraz komunikacji.

Pobierz za darmo ebook

 

"Jak skutecznie czyścić tapicerkę meblową metodą prania ekstrakcynego?"

 
E-mail
Imię
Jak chcesz użyć swojej widzy?
Pobierz
Pobierz
Zapisałeś się — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie
wymagane pola!

KONTAKT

INFORMACJE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

jakosc@pranieposejdona.pl

jakosc@pranieposejdona.pl

zaloguj

regulamin

polityka prywatności

+48 799 770 878

kontakt@pranieposejdona.pl