+48 799 770 878

Pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, tapicerki meblowej i samochodowej, sof, kanap i narożników, materacy | Pranie Posejdona

Co warto wiedzieć o czyszczeniu materaca?

06 grudnia 2021
Proces prania wykładzin biurowych Pranie Posejdona - etapy czyszczenia

Uśredniając śpimy 8 godzin codziennie w swoim łóżku. Na materacu zbieramy siły na kolejny dzień, a nawet spożywamy śniadanie i wieczorne przekąski. W przypadku dzieci dochodzą do tego różne mazaki i tym podobne akcesoria, zwierzaki również nie oszczędzają naszych materacy. Po kilku miesiącach lub latach codziennego użytkowania materaca mimowolnie powstają na nim plamy bądź zabrudzenia, nawet gdy nałożymy prześcieradło. Nie utrzymanie materaca w czystości może skutkować nieprzyjemnym zapachem, który wpłynie na jakość naszego snu, a w najgorszych sytuacjach może spowodować alergie. Można wywnioskować, że warto dbać o materac, ale warto robić to umiejętnie! Niewłaściwe wyczyszczenie materaca może zniszczyć jego właściwą specyfikacje. Istnieją domowe sposoby na czyszczenie materaca, ale nie są one tak skuteczne, jeżeli jesteś nimi zainteresowany zapraszam na stronę homebook do zapoznania się z nimi! Poniżej znajdziesz domowe sposoby na to jakie rutynowe czynności warto wykonywać dla naszego zdrowia oraz naszych materacy!

 

 

Czyszczenie materaców z różnym wnętrzem

 

Każdy rodzaj materaca reaguje inaczej na tą samą ilość wody. Materace mają swoje słabości jedne nie mogą przyjąć za dużo wody, za to inne nie powinny stać pionowo. Zanim zaczniesz pracę nad swoim materacem, dowiedz się jakie ma wnętrze.

 

Materac piankowy

 

Materac piankowy jest bardzo prosty w swojej konstrukcji, ale nie oznacza to, że nie wymaga on pielęgnacji podobnie jak inne rodzaje materacy.

  • Pianka cechuje się tym, że ma skłonność do pochłaniania zapachów i utrzymywania ich. Posiadając materac piankowy warto przewietrzyć go na balkonie lub w ogródku raz na miesiąc.
  • Piankowe materace mogą być prane dogłębnie, ale uważaj gdy zmoczysz go za mocno, a nie będzie miał warunków do wyschnięcia w środku może powstać pleść.

 

Materac kokosowy

 

Materac kokosowy jest bardziej złożonym produktem, ale posiada właściwości hipoalergiczne. Używane są bardzo często w pokojach dzieci, właśnie ze względu na właściwości hipoalergiczne.

  • Warto zabezpieczyć materac osłoną, aby do wnętrza nie przedostał się brud.
  • Pokrowiec materaca kokosowego może być prany i warto to robić, ale nie częściej niż raz na dwa miesiące, a gdy już go pierzemy to w niskich temperaturach.
  • Tak jak w przypadku materaca piankowego warto go wietrzyć, bardzo pomoże nam w utrzymaniu czystości odkurzanie go. Pamiętaj, że wszystkie operacje należy wykonywać gdy materac jest w pozycji leżącej!

 

Materace sprężynowe

 

Materace sprężynowe - czyli wytrzymałe , ale wymagające.

  • Gdy zdecydujesz się na zakup takiego materaca lub jeżeli już go masz zmieniaj co dwa tygodnie jego pozycje, nie tylko góra-dół ale również głowa-nogi.
  • Za każdym razem gdy zmieniasz pościel, wywietrz materac! Nie wystawiaj go za długo  na słońce.
  • Osłonę materaca można prać w pralce. Niezdejmowany pokrowiec na materac można czyścić na mokro, byle nie za mocno.

 

Profesjonalne usługi prania i czyszczenia materacy

 

Pranie profesjonalne - pranie ekstrakcyjne pozwala usunąć nie tylko brud na powierzchni materaca, ale również ten wewnątrz materaca. Specjalista ds. czyszczenia, za pomocą swoich umiejętności, profesjonalnego sprzętu oraz odpowiedniego doboru chemii czyszczących jest w stanie bardzo dokładnie wyczyścić czyszczony produkt.

 

Profesjonalne czyszczenie pozwala w 100% wyciągnąć brud materaca. Oszczędzając swój czas oraz wytrzymałość naszego łóżka zalecamy od razu umówić się ze specjalistą! 

Silny oraz cieszący się popularnością prespray, zawierający enzymy proteolityczne do usuwania najtrudniejszych zabrudzeń białkowych.
Superwydajny, najtańszy w użyciu detergent na rynku. Doskonały do profesjonalnego czyszczenia dywanów i wykładzin.
Silnie skoncentrowany i wysoce skuteczny środek czyszczący i dezodoryzujący. Może być stosowany jako prespray,

Wszystkie informację dotyczące ochrony danych osobowych przetwarzanych w ramach kontaktu z nami, w tym za pomocą niniejszego formularza znajdziesz w zakładce. Polityka prywatności Wskazaliśmy tam między innymi, że administratorem danych jest Fundacja Firma Dla Każdego z siedzibą w Warszawie ul. Lwowska 5/15, 00-660 Warszawa., NIP: 52 52 625 624.

Pobierając e-booka wyrażasz zgodę na przetwarzanie podanego adresu email dla celów informacyjnych, marketingowych oraz komunikacji.

Pobierz za darmo ebook

 

"Jak skutecznie czyścić tapicerkę meblową metodą prania ekstrakcynego?"

 
E-mail
Imię
Jak chcesz użyć swojej widzy?
Pobierz
Pobierz
Zapisałeś się — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie
wymagane pola!

KONTAKT

INFORMACJE

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

jakosc@pranieposejdona.pl

jakosc@pranieposejdona.pl

zaloguj

regulamin

polityka prywatności

+48 799 770 878

kontakt@pranieposejdona.pl